Przed chwilą zakończyły się Mistrzostwa Świata Formuły Kite IKA rozgrywane w Gizzerii we Włoszech. Były to najważniejsze i największe zawody klasy w tym sezonie. Polskę reprezentowali: Agnieszka Grzymska, Tomek Glazik, Piotr Lenckowski, Maksymilian Żakowski, Błażej Ożóg i Tomek Janiak. Startowało w sumie 61 mężczyzn i 11 kobiet. Nasi zawodnicy wracają z sukcesami. Największy odniósł Błażej Ożóg – wraca z brązowym medalem. buy Lamisil online Agnieszka nie zdołała wywalczyć podium. Ostatecznie zajęła 5 miejsce. Maks zapewnił sobie bardzo wysokie miejsce – zakończył zawody na 6 miejscu. buy Clonidine Online Tomek uplasował się na 17 miejscu, co Aciclovir online dało mu tytuł vice-mistrza świata w kategorii mastersów (powyżej 35 lat). Tomek Glazik, lat 15, zakończył na 37 miejscu co mu dało 4 pozycje wśród juniorów (do 18 lat). Piotr Lenckowski prowadził srebrną flotę ale nie wystartował ostatniego dnia i ostatecznie zajął 44 miejsce.

Cieszy postawa naszych zawodników. Medal Błaszki jest pierwszym medalem mistrzostw świata racingu dla Polski. Warto zwrócić uwagę, że Błażej dwa lata temu, w mistrzostwach świata, zajął 5 miejsce, rok temu 4. Brawo! Liczymy na utrzymanie trendu w nadchodzących sezonach.

Walka o podium była dramatyczna. Do ostatecznej punktacji liczył się wynik z eliminacji oraz 10 ostatnich wyścigów serii finałowej i medalowej. Była tylko jedna odrzutka. Dwa błędy oznaczały poważny spadek w rankingu. Doświadczył tego młody Brytyjczyk, Olivier Bridge, który splątał się z Błażejem w trzecim wyścigu medalowym. Komisja protestacyjna uznała winę Brytyjczyka i tym samym zamiast pewnego złotego medalu pozostało cieszyć mu się srebrem. Gdyby winny był Błażej wówczas on wylądowałby na 4 lub 5 miejscu.